Strona internetowa, którą przeglądasz zapisuje na Twoim komputerze tzw. pliki cookie. Pliki te służą głównie do identyfikacji Ciebie na stronie.

Dla mediów

Do pobrania

Logo Ogólnopolskie Dni Czystości

jpg
jpg

Logo Polska Izba Gospodarcza Czystości

png
jpg
PIGC: Branża utrzymania czystości w Polsce to 4,5 mld zł Czy nowoczesne technologie podniosą jej wartość?
03.03.2017

Konferencja "Branża profesjonalnego sprzątania w erze globalizacji i aktualnych wyzwań rynkowych" – 26 kwietnia w ramach Ogólnopolskich Dni Czystości 2017

Branża profesjonalnego utrzymania czystości w Polsce szacowana jest na 4,5 mld zł[1], cechuje ją również wysoka konkurencyjność – według PIGC na terenie naszego kraju działa ok. 3,5 tysiąca aktywnych podmiotów z tego sektora. Sprawia to, że nieustannie szukają one sposobów na podniesienie jakości usług przy jednoczesnej redukcji kosztów działalności. Odpowiedzią mogą być nowe technologie, które pozwalają na automatyzację całego procesu oraz pozytywnie wpływają na jego wydajność – w Stanach Zjednoczonych wykorzystanie nowych rozwiązań w branży rośnie z roku na rok. Według szacunków zapotrzebowanie na sam sprzęt używany w usługach utrzymania czystości w USA osiągnie w 2019 roku wartość 7,1 miliarda dolarów[2] – głównie za sprawą rosnącego gwałtownie popytu na roboty sprzątające.

Kontakt dla mediów - Agencja Genesis PR
28.12.2016

Kontakt: Dyrektor Biura Eliza Misiecka  + (48 22) 327 16 90